Dokumenty kolekcjonerskie czy są legalne?

Dyskusje, rozmowy, pytania oraz patenty i know how! Fałszywe prawo jazdy, dowód kolekcjonerski oraz wszystkie inne podrabiane dokumenty!
Gość

Dokumenty kolekcjonerskie czy są legalne?

Post autor: Gość »

Czy dokumenty kolekcjonerskie są legalne? Słyszałem różne opinie na ten temat. Samo posiadanie podobno jest legalne i nikt nie ma prawa nam nic z tego tytułu zrobić nawet jak znajdzie przy nas taki dokument czy to prawo jazdy czy dowód osobisty, ale za posługiwanie się nimi grozi kara grzywny lub nawet w ekstremalnych przypadkach pozbawienie wolności. Zdarzyło się komuś może, że zostaliście złapani z takimi dokumentami? Podzielcie się swoimi opiniami na ten temat.
Gość

Re: Dokumenty kolekcjonerskie czy są legalne?

Post autor: Gość »

nigdy nie miałam okazji się przekonać bo za granicą zawsze te dokumenty przechodzą ale rozmawiałam kiedyś z mecenasem i mówił że zazwyczaj to jedynie co zrobią to zabiorą taki dokument jak poznają, że jest to fałszywka i grzywna grozi za to. Jak dobra jakość to się nie skapną :) Dałam do ręki kilka swoich egzemplarzy ludziom ktorzy codziennie mają stycznosc z dokumentami i nikt nigdy nie skapnął się że to kolekcjonerski dokument więc na wlasnym przykladzie ci nie powiem
Gość

Re: Dokumenty kolekcjonerskie czy są legalne?

Post autor: Gość »

grzywna raczej tylko
Gość

Re: Dokumenty kolekcjonerskie czy są legalne?

Post autor: Gość »

Zależy w jakich okolicznościach cie zatrzymają. Jeżeli przy zwyklej kontroli i przeszukaniu to nic nie zrobią. Nic nie mogą zrobić.

Jeżeli wyłudzał byś np. kredyt w banku i jakimś cudem by poznali, że to fałszywka to moglyby być kłopoty z wielu paragrafów.
SpejsonGRU
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 08, 2023 12:21 am

Re: Dokumenty kolekcjonerskie czy są legalne?

Post autor: SpejsonGRU »

Gość pisze: sob paź 01, 2022 9:55 pm nigdy nie miałam okazji się przekonać bo za granicą zawsze te dokumenty przechodzą ale rozmawiałam kiedyś z mecenasem i mówił że zazwyczaj to jedynie co zrobią to zabiorą taki dokument jak poznają, że jest to fałszywka i grzywna grozi za to. Jak dobra jakość to się nie skapną :) Dałam do ręki kilka swoich egzemplarzy ludziom ktorzy codziennie mają stycznosc z dokumentami i nikt nigdy nie skapnął się że to kolekcjonerski dokument więc na wlasnym przykladzie ci nie powiem
Co to był za dokument, z jakiej firmy kupiony?
zdolny_kolekcjoner
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 18, 2022 6:08 pm

Re: Dokumenty kolekcjonerskie czy są legalne?

Post autor: zdolny_kolekcjoner »

Są legalne i można ich używać pod warunkiem, że nie łamiecie prawa. Jeżeli chodzi o wykrycie falsyfikatu to nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby na zachodnie nie przeszedł dokument kontroli, nawet na lotniskach. Do rzeczy codziennych do ktorych ja potrzebuje to dokumenciki się nadają idealnie.
Canis27
Posty: 66
Rejestracja: czw sty 19, 2023 6:25 pm

Re: Dokumenty kolekcjonerskie czy są legalne?

Post autor: Canis27 »

Gość pisze: sob paź 01, 2022 9:55 pm nigdy nie miałam okazji się przekonać bo za granicą zawsze te dokumenty przechodzą ale rozmawiałam kiedyś z mecenasem i mówił że zazwyczaj to jedynie co zrobią to zabiorą taki dokument jak poznają, że jest to fałszywka i grzywna grozi za to. Jak dobra jakość to się nie skapną :) Dałam do ręki kilka swoich egzemplarzy ludziom ktorzy codziennie mają stycznosc z dokumentami i nikt nigdy nie skapnął się że to kolekcjonerski dokument więc na wlasnym przykladzie ci nie powiem
Cześć może znasz kogoś kto robi takie dokumenty???
Awatar użytkownika
KARRAMBA
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 11, 2023 1:04 am

Re: Dokumenty kolekcjonerskie czy są legalne?

Post autor: KARRAMBA »

zdolny_kolekcjoner pisze: czw sty 12, 2023 2:54 pm Są legalne i można ich używać pod warunkiem, że nie łamiecie prawa. Jeżeli chodzi o wykrycie falsyfikatu to nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby na zachodnie nie przeszedł dokument kontroli, nawet na lotniskach. Do rzeczy codziennych do ktorych ja potrzebuje to dokumenciki się nadają idealnie.
Czołem 🙂
Zdolny Kolekcjonerze, czy mógłbyś zdradzić źródło, z którego dałoby się tak zacne dokumenciki zdobyć? Czy to któryś z dwóch, pozytywnie tutaj opiniowanych sklepów?
Pozdrawiam!
zdolny_kolekcjoner
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 18, 2022 6:08 pm

Re: Dokumenty kolekcjonerskie czy są legalne?

Post autor: zdolny_kolekcjoner »

https://dokumenciki.net/ ja stad zamawiam. Najlepsza jakosc.
ODPOWIEDZ