dyplomy, patenty mistrzowskie, karta inwalidzka, karta pobytu ktoś coś?

Dyskusje, rozmowy, pytania oraz patenty i know how! Fałszywe prawo jazdy, dowód kolekcjonerski oraz wszystkie inne podrabiane dokumenty!
Tamper
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 17, 2023 11:07 am

Re: dyplomy, patenty mistrzowskie, karta inwalidzka, karta pobytu ktoś coś?

Post autor: Tamper »

Treich pisze: sob lut 18, 2023 6:08 pm Mnie też by interesował dyplom wyższych, licencjat, najlepiej w wpisem do listy studentów + akt :)
Bardzo wątpliwe jest, żeby ktokolwiek był w stanie dokonać wpisu na listę studentów. Jeśli ktoś to oferuje, to zapewne jest wyjebkowiczem, tak jak w przypadku prawa jazdy z wpisem do akt. Myślę, że najwięcej, co można tu uzyskać to klasyczny dyplom w formie książeczki z osobnym suplementem, bo nie ma tam zbyt skomplikowanych zabezpieczeń. W praktyce zwykle takie dyplomy wystarczą, bo pracodawcy rzadko kiedy mają prawne możliwości weryfikacji.
Awatar użytkownika
Scooby
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 11, 2022 5:26 pm

Re: dyplomy, patenty mistrzowskie, karta inwalidzka, karta pobytu ktoś coś?

Post autor: Scooby »

Dokładnie tak jak napisał @Tamper.
Jeżeli chodzi o wpisy do systemu, to takie rzeczy załatwia się w wąskim, zaufanym a przede wszystkim znajomym sobie gronie osób.
Nikt na internecie nie zaoferowałby takiej oferty randomowi, bo to by się najzwyczajniej w świecie skończyło źle.
Wystarczy w formie fizycznej, papierowej dla 99.9% pracodawców.
@Denis jak już ruszy szersza produkcja dyplomów to ja też będę zainteresowany. Wiem chyba o kim mówisz więc czekam z niecierpliwością 8-)
Tamper
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 17, 2023 11:07 am

Re: dyplomy, patenty mistrzowskie, karta inwalidzka, karta pobytu ktoś coś?

Post autor: Tamper »

Jeśli ktoś nie aplikuje do pracy w budżetówce, albo na przykład na lekarza, tylko do jakiejś firmy prywatnej, to szansa wpadki z fałszywką w przypadku klasycznego, składanego dyplomu z wklejonym zdjęciem i pieczątką jest niewielka. Choć i takie przypadki czasem się zdarzają, można w Googlach znaleźć, niestety bez szczegółów, jak do tego doszło. Są też dyplomy nowsze z zabezpieczeniami ultrafioletowymi, ukrytymi nićmi itp, ale nie spodziewam się, że ktokolwiek będzie coś takiego robił. Póki nie ma w Polsce jednolitego systemu weryfikacji wykształcenia, to trzeba z tego korzystać. Są prywatne rozwiązania jak CDiploma, albo cyfrowe dyplomy oparte o blockchain oferowane przez Billion Group, ale - o ile dobrze rozumiem - uczelnia musi z taką firmą nawiązać współpracę, a tych na razie jest niewiele.

Po ilości wątków i postów stwierdzam, że dyplomy uczelni to zaraz za dowodami osobistymi i kartami pobytu najgorętszy temat. Jeśli faktycznie ktoś to wprowadzi je do oferty i będzie legitny, to trochę klientów choćby z tego forum wpadnie. Ogłaszamy24 to siedlisko scamów, więc tamtejszych super-ofert w ogóle nie biorę pod uwagę.
Marschall

Re: dyplomy, patenty mistrzowskie, karta inwalidzka, karta pobytu ktoś coś?

Post autor: Marschall »

Świadectwo technikum budowlanego poszukuje na już jakby ktoś wiedział dołączam sie do prośby i tematu i proszę o namiar.
Dziękuję i pozdrawiam.
Canis27
Posty: 66
Rejestracja: czw sty 19, 2023 6:25 pm

Re: dyplomy, patenty mistrzowskie, karta inwalidzka, karta pobytu ktoś coś?

Post autor: Canis27 »

Temper
Myślisz że w budżetówce sprawdzają? Prowadzą weryfikację? Moim zdaniem jest to nie do zrobienia.
Tamper
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 17, 2023 11:07 am

Re: dyplomy, patenty mistrzowskie, karta inwalidzka, karta pobytu ktoś coś?

Post autor: Tamper »

@Canis27
Nie wiem, nigdy się z tym nie spotkałem osobiście i podejrzewam, że przeszłoby bez problemu, ale mimo wszystko byłbym bardziej ostrożny w przypadku starania się o państwowy stołek, szczególnie jakiś bardziej eksponowany. Można przypadkiem trafić na jakąś akcję np. dziennikarzy śledczych, którzy badając jakąś sprawę mogą odkryć to i owo.

Tu jest artykuł o kobiecie, która pracowała jako sekretarka w urzędzie i przedłożyła pracodawcy lewy dyplom:

https://kryminalki.pl/zamiast-studiowac ... -polapali/

Zakładając, że artykuł nie jest zmyślony, to jednak jakoś się pracodawca się połapał. Niestety szczegółów brak. W sumie to dokładnie takie dyplomy, jak tam są na zdjęciach, by mi wystarczyły. Plus suplement.

Ostatnio Fakt opublikował artykuł na temat lewych dyplomów, gdzie skontaktowali się ze znanymi wyjebkowiczami. Żenada, że nawet tego nie sprawdzili.

https://www.fakt.pl/pieniadze/falszywe- ... ry/ljkkl3v
Ostatnio zmieniony wt lut 21, 2023 11:42 pm przez Tamper, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Re: dyplomy, patenty mistrzowskie, karta inwalidzka, karta pobytu ktoś coś?

Post autor: Gość »

Mnie również interesują dyplomy kolekcjonerskie i świadectwa. Denis daj znać jak bedzie ktoś kompetentny kto się zna na rzeczy. Dzieki
Canis27
Posty: 66
Rejestracja: czw sty 19, 2023 6:25 pm

Re: dyplomy, patenty mistrzowskie, karta inwalidzka, karta pobytu ktoś coś?

Post autor: Canis27 »

Czyli obecnie nie ma żadnego miejsca gdzie można dostać dokument? Rozumiem że wszyscy czekamy na Denisa?
Awatar użytkownika
denis
Posty: 181
Rejestracja: pt lis 18, 2022 8:52 pm

Re: dyplomy, patenty mistrzowskie, karta inwalidzka, karta pobytu ktoś coś?

Post autor: denis »

Na to wygląda :roll: Postaram się przyśpieszyć sprawę
payla7
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 27, 2023 5:49 pm

Re: dyplomy, patenty mistrzowskie, karta inwalidzka, karta pobytu ktoś coś?

Post autor: payla7 »

Witam. Czy mógłbym prosić również o informację na mail, w momencie gdy pojawią się opcja dyplomu z suplementem?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ