Monero (XMR) wszystkie informacje

Cyfrowe waluty pozwalające zachować anonimowość podczas kupowania intymnych przedmiotów jakimi są dokumenty kolekcjonerskie! Monero XMR to najbardziej anonimowa kryptowaluta i zalecamy używania jej!
Awatar użytkownika
PostacFikcyjna
Posty: 57
Rejestracja: wt wrz 06, 2022 10:30 pm

Monero (XMR) wszystkie informacje

Post autor: PostacFikcyjna »

Witajcie kolekcjonerzy! W tym wątku wrzucamy informacje na temat kryptowaluty która oferuje najwyższą możliwą anonimowość podczas dokonywania płatności jaką zdecydowanie jest Monero XMR.

Najbardziej anonimowa z kryptowalut:
 
Monero (XMR) to kryptowaluta posiadająca otwarty kod źródłowy (ang. open source), należąca do private-coinów, czyli kryptowalut zapewniających użytkownikom prywatność, obok m.in. Zcash (ZEC), Bytecoin (BCN), czy PIVX. Monero jest obecnie uznawane za najbardziej anonimową walutę cyfrową. Monero, podobnie jak większość innych kryptowalut, oparte jest na technologii blockchain, czyli rozproszonego i zdecentralizowanego rejestru transakcji. W łańcuchu bloków Monero adresy (klucze publiczne) osób dokonujących transakcji z użyciem XMR są ukryte. Przy pomocy tzw. RingCT możliwe jest także ukrycie wartości transakcji, co sprawia, że Monero jest całkowicie anonimowe i odporne na cenzurę. Dzięki temu Monero jest ulubioną walutą dark netu i hakerów dokonujących ataków cryptojackingowych, wykorzystujących moc obliczeniową nieświadomych użytkowników np. stron internetowych lub hackując dostęp do dużych serwerów. Monero początkowo nazywało się BitMonero i powstało w kwietniu 2014 r. jako hard fork kryptowaluty Bytecoin (BCN). Monero nie posiada maksymalnej podaży (liczby monet), przez co jest kryptowalutą, w której zachodzi inflacja. Średni czas bloku w Monero to ok. 2 minuty, jednak nie jest on stały i zależy od ruchu w sieci, podobnie jak wielkość (pojemność) bloku transakcyjnego, która jest gotowa na przyszłe powiększenie ilości przyjmowanych danych. Monero słynie z bardzo rozwiniętej społeczności, do której należy ponad 200 aktywnych developerów.

Prywatność w Monero - jak działa?:

XMR zapewnia pełną anonimowość transakcji dzięki kryptograficznemu mechanizmowi, zwanemu podpisem pierścieniowym, którego implementacją jest RingCT. Mechanizm prywatności Monero często jest porównywany do tańca na parkiecie wśród osób z maskami na twarzy - nikt z tancerzy nie jest pewny kto znajdował się na parkiecie. Podobnie jest w Monero - zarówno droga transakcji, jak i jej wartość nie są możliwe do prześledzenia, gdyż tak naprawdę każda operacja jest serią transakcji uniemożliwiających śledzenie jej przebiegu, podobnie jak ma to miejsce w używanych kiedyś mikserach adresów bitcoina. Co więcej, nawet jeżeli konkretny adres Monero nie dokonuje żadnych transakcji, jest on nieustannie aktywny w sieci (mówiąc metaforycznie: każdy tańczy z każdym, w dodatku nie widząc swoich twarzy), przez co Monero jest najbardziej zaawansowanym private-coinem, jaki obecnie istnieje. Developerzy Monero planują również implementację protokołu sieci I2P (ang. Invisible Internet Project), dzięki czemu nie tylko transakcje i użytkownicy Monero będą anonimowi, ale też śledzący sieć nie będą mogli stwierdzić czy dany użytkownik posiada adres XMR i czy jest członkiem sieci.

Jaki portfel do Monero?

Jaki portfel do Monero? Najbardziej znany online wallet do XMR to MyMonero. Portfele mobilne, które walrto polecić to Cake Wallet na urządzenia Apple z systemem iOS (iPhone, iPad) i Free Wallet dla Monero oraz Monerujo na Android. Cały węzeł (ang. node) Monero można ściągnąć na oficjalnej stronie projektu Monero. Portfel Monero offline (ang. cold wallet) można wygenerować na stronie moneroaddress.org. XMR od niedawna jest także kompatybilne z najnowszym portfelem sprzętowym (ang. hardware wallet) Trezor T.

Monero a bitcoin - różnice:

Monero dość zauważalnie różni się od najpopularniejszej kryptowaluty. Monero jest całkowicie anonimowe, a bitcoin jest pseudoanonimowy. Monero i Bitcoin są kryptowalutami Proof of Work, ale bitcoina kopie się za pomocą koparek ASIC algorytmem SHA-256, a Monero można kopać za pomocą m.in. kart graficznych GPU algorytmem CryptoNightV8, który obecnie jest całkowicie odporny na układy ASIC. Monero ma szybszy czas bloku (ok. 120 sekund) od bitcoina, w którym wynosi on ok. 10 minut. Czas i wielkość bloku Monero nie są stałe i mogą się od siebie różnić. Bitcoin ma ograniczoną podaż w wysokości 21 mln monet, więc jest kryptowalutą deflacyjną, Monero nie ma ograniczonej liczby monet i zachodzi w nim inflacja.
Źródło:

Kod: Zaznacz cały

https://www.fxmag.pl/edukacja/kryptowaluty/monero-xmr-co-musisz-o-nim-wiedziec-opis-kryptowaluty-historia-notowania-opinie
Gość

Re: Monero (XMR) wszystkie informacje

Post autor: Gość »

Monero można kupić za bitcoin na https://fixedfloat.com/

Polecam!
Gość

Re: Monero (XMR) wszystkie informacje

Post autor: Gość »

waldemar
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 14, 2022 10:43 pm

Re: Monero (XMR) wszystkie informacje

Post autor: waldemar »

jest też kilka innych "anonimowych" kryptowalut przykladowo dash
Awatar użytkownika
Scooby
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 11, 2022 5:26 pm

Re: Monero (XMR) wszystkie informacje

Post autor: Scooby »

Dash kolego nie jest do końca anonimowy. Poczytaj sobie.... Najlepszym produktem jest Monero. Jest mocno rozwijane i ma duże i wierne community.

Bardziej bym się martwił o delegalizacje privacy-coinów w tym XMR, ale to już jest na tyle duże, że ludzie i tak będą w tym przekazywać wartość między sobą, nawet jak wyrzucą monero z giełd. Są jeszcze coraz modniejsze zdecentralizowane giełdy :D

Pożyjemy zobaczymy jak to mówią :mrgreen:
SpejsonGRU
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 08, 2023 12:21 am

Re: Monero (XMR) wszystkie informacje

Post autor: SpejsonGRU »

A czy to monero da się gdzieś jakoś kupić anonimowo bez wyjebki? Bo te wszystkie giełdy i serwisy które znam to chcą zawsze jakąś weryfikację, sprawdzenie dowodu czy paszportu a czasem robią problemy z wypłatami co moim zdaniem jest zaprzeczeniem tej całej anonimowości. Więc po krótce będe bardzo wdzięczny za informacje o tym jak anonimowo kupić walutę zapewniającą anonimowość :mrgreen:
Awatar użytkownika
denis
Posty: 180
Rejestracja: pt lis 18, 2022 8:52 pm

Re: Monero (XMR) wszystkie informacje

Post autor: denis »

Możesz kupić btc za gotówkę w bitomacie bez weryfikacji i skorzystać do wymiany na xmr z serwisów które zostały w tym temacie już wymienione.
zdolny_kolekcjoner
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 18, 2022 6:08 pm

Re: Monero (XMR) wszystkie informacje

Post autor: zdolny_kolekcjoner »

Jakby ktoś chciał to ja XMR za btc lub stable i każde inne krypto przy prowizji 3% mogę wymienić.
Megafon
Posty: 10
Rejestracja: sob lut 04, 2023 10:23 pm

Re: Monero (XMR) wszystkie informacje

Post autor: Megafon »

jaki portfel monero polecacie? bo na tych zwykłych mam problemy z synchronizacją. chodzi mi o jakis lekki portfel
ODPOWIEDZ