Sześciu Irakijczyków posługiwało się podrobionymi dokumentami

Wszystkie najciekawsze wiadomości z dokumentami kolekcjonerskimi w tle. Informacje z Polski oraz świata!
Awatar użytkownika
PostacFikcyjna
Posty: 57
Rejestracja: wt wrz 06, 2022 10:30 pm

Sześciu Irakijczyków posługiwało się podrobionymi dokumentami

Post autor: PostacFikcyjna »

Funkcjonariusze SG ze Świecka zatrzymali podczas weekendu sześciu obywateli Iraku, którzy posługiwali się podrobionymi dokumentami – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

Do pierwszego zatrzymania doszło na autostradzie A2, kilometr przed granicą z Niemcami. Funkcjonariusze polsko-niemieckiego patrolu skontrolowali tam pasażerów jednego z autokarów. Wśród nich było trzech obywateli Iraku, którzy podczas kontroli posłużyli się podrobionymi dokumentami.

„Dwóch z nich okazało podrobione paszporty: hiszpański i austriacki, a jeden podrobiony hiszpański dowód osobisty. Irakijczycy posiadali przy sobie także oryginalne irackie paszporty i na ich podstawie można było ustalić ich prawdziwe dane”

– powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że mężczyźni w wieku od 22 do 27 lat usłyszeli zarzuty, przyznali się i poddali się karze sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Oprócz odpowiedzialności karnej, komendant PSG w Świecku wszczął także postępowania administracyjne, mające na celu zobowiązać ich do powrotu do kraju pochodzenia. Na podstawie postanowienia sądu umieszczeni zostali w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Kolejnych trzech Irakijczyków, posługujących się dokumentami potwierdzającymi tożsamość innej osoby, funkcjonariusze z polsko-niemieckiego patrolu zatrzymali w niedzielę po niemieckiej stronie. Dwóch z nich okazało do kontroli francuskie paszporty, natomiast jeden z nich paszport hiszpański.

„Dokumenty te były oryginalne, jednak jakiś czas temu zostały skradzione właścicielom. Dodatkowo strony z danymi personalnymi zostały wyrwane i zastąpione innymi. Wobec tych cudzoziemców dalsze czynności prowadzi niemiecka policja”

– wyjaśniła Konieczniak.
ODPOWIEDZ