Ponad 30 lat korzystał z podrobionego prawa jazdy

Wszystkie najciekawsze wiadomości z dokumentami kolekcjonerskimi w tle. Informacje z Polski oraz świata!
Awatar użytkownika
PostacFikcyjna
Posty: 57
Rejestracja: wt wrz 06, 2022 10:30 pm

Ponad 30 lat korzystał z podrobionego prawa jazdy

Post autor: PostacFikcyjna »

Fałszerstwo wyszło na jaw w trakcie kontroli drogowej – podała policja.

Policjanci z Pniew otrzymali informację o kierującym pojazdem, który może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę audi A3, jednak badanie wykazało, że 76-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego był trzeźwy.

– Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudził jednak dokument, który mężczyzna przedstawił podczas kontroli drogowej. 76-latek okazał policjantom prawo jazdy m.in. kategorii B, które zostało wydane w 1989 roku. Policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnym systemie. Okazało, iż nie ma on wcale uprawnień do kierowania samochodem. 76-latek przyznał wtedy policjantom, że dokument został podrobiony 32 lata temu – wyjaśniła asp. Sandra Chuda, pficer prasowy policji w Szamotułach.

Po zatrzymaniu mężczyźnie przedstawiono zarzuty kierowania samochodem bez uprawnień i posługiwania się podrobionym dokumentem w celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie.

Jak się okazało auto, którym kierował podejrzany, należy do pasażerki podróżującej razem z 76-latkiem. Samochód nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Właścicielka pojazdu została ukarana mandatem za dopuszczenie do kierowania autem przez osobę, która nie posiada do tego uprawnień. – Co ciekawe, sama właścicielka samochodu miała prawo jazdy – wskazała Chuda.
ODPOWIEDZ