18-latek z podrobionym prawem jazdy zatrzymany przez krośnieńską policję. Tłumaczył się, że takie dostał pocztą

Wszystkie najciekawsze wiadomości z dokumentami kolekcjonerskimi w tle. Informacje z Polski oraz świata!
Awatar użytkownika
PostacFikcyjna
Posty: 57
Rejestracja: wt wrz 06, 2022 10:30 pm

18-latek z podrobionym prawem jazdy zatrzymany przez krośnieńską policję. Tłumaczył się, że takie dostał pocztą

Post autor: PostacFikcyjna »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Policjanci zatrzymali 18-latka, który podczas kontroli drogowej, posłużył się podrobionym prawem jazdy. Młody mężczyzna twierdził, że posiada uprawnienia do kierowania pojazdami, a dokument otrzymał pocztą po zdaniu państwowego egzaminu na prawo jazdy.

Policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali osobowego volkswagena ul. Karpackiej w Zręcinie. Dokument prawa jazdy, który okazał kierujący, wzbudził podejrzenie interweniujących funkcjonariuszy.

- 18-latek przedstawił dokument przypominający blankiet prawa jazdy, na którym znajdowały się jego dane osobowe oraz zdjęcie. Dokument nie posiadał jednak żadnych hologramów, wyczuwalnych wytoczeń na powierzchni karty, jak również ukrytych obiektów graficznych dostrzegalnych po ustawieniu blankietu pod odpowiednim kątem - relacjonuje Paweł Buczyński, rzecznik KMP w Krośnie.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 18-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna tłumaczył, że okazany podczas kontroli dokument otrzymał pocztą, w konsekwencji pomyślnego zaliczenia państwowego egzaminu na prawo jazdy.

- W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, 18-letni mieszkaniec gminy Dukla trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód został odholowany - informuje Paweł Buczyński.
ODPOWIEDZ