Policja złapała oszusta. Wypożyczał luksusowe auta na podrobione dokumenty

Wszystkie najciekawsze wiadomości z dokumentami kolekcjonerskimi w tle. Informacje z Polski oraz świata!
Awatar użytkownika
PostacFikcyjna
Posty: 59
Rejestracja: wt wrz 06, 2022 10:30 pm

Policja złapała oszusta. Wypożyczał luksusowe auta na podrobione dokumenty

Post autor: PostacFikcyjna »

Policja złapała oszusta. Wypożyczał luksusowe auta na podrobione dokumenty

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową i wydziału kryminalnego przerwali przestępczy proceder związany z posługiwaniem się sfałszowanymi dokumentami przy wynajmie samochodów.
  • Policjanci z Warszawy zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który zajmował się wypożyczaniem luksusowych aut.
  • Przez ostatni czas wynajmował on drogocenne samochody, które następnie w tajemniczych okolicznościach nie zostały zwracane.
  • Śledczy podejrzewają, żę były one odsprzedawana zagranicę.
  • Istnieje duże prawdopodobieństwo, że 23-latek nie działał sam.
  • Zobacz także: Kolejna kobieta na czele brytyjskiego rządu! Liz Truss pokonała swojego rywala
Wstępnie ustalono, że luksusowe auta takich marek jak audi, bmw, mercedes, próbowano wynająć nie tylko w Warszawie, ale też w innych wypożyczalniach na terenie całego kraju. Zatrzymany na gorącym uczynku 23-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego okazał się być poszukiwanym trzema nakazami doprowadzenia do zakładu karnego. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Policjanci ze stołecznego wydziału zajmującego się na co dzień zwalczaniem przestępczości samochodowej przy współpracy z policjantami wydziału kryminalnego prowadząc dokładne rozpoznanie środowisk związanych z kradzieżami i paserstwem, wpadli na trop mężczyzny, który posługując się podrobionym dowodem osobistym i prawem jazdy pojawił się w jednej z warszawskich wypożyczalni, chcąc wynająć sportowe audi. Istniało podejrzenie, że samochód po wynajęciu może trafić za granicę, gdzie zostanie przekazany paserom i zdemontowany.

Skuteczna interwencja policji

Mężczyzna nie podejrzewał, że operacyjni mogą go mieć na oku. Zanim doszło do odbioru auta, podejrzany był już zatrzymany. Okazało się, że dokumenty, które posłużyły do sporządzenia umowy zostały prawdopodobnie sfałszowane. Wyszło też na jaw, że niedoszły oszust, nie jest tą osobą, której dane widniały w dokumentach. Faktycznie był nim 23-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, do tego poszukiwany trzema nakazami doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie miał do odbycia łączną karę ponad 2 lat pozbawienia wolności.

W tym samym czasie w ręce policjantów wpadł 26-letni mężczyzna, który podwiózł samochodem do wypożyczalni wspomnianego 23-latka. Ten nie był poszukiwany, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Policjanci podjęli szereg kolejnych sprawdzeń, wstępnie ustalając, że do podobnych prób wynajmu samochodów dochodziło na terenie całej Polski. W toku kolejnych działań policjanci odzyskali audi wypożyczone w powiecie węgrowskim.

Czynności w tej sprawie zakończyły się przedstawieniem 23-latkowi między innymi zarzutu posłużenia się podrobionym dokumentem przy zawieraniu umowy najmu. Po zakończeniu czynności przewieziono go do zakładu karnego. Jego kolega odpowie natomiast za popełnione wykroczenie kierowania samochodem bez wymaganych uprawnień.

Źródło: https://medianarodowe.com/2022/09/05/po ... dokumenty/
ODPOWIEDZ