Mieli podrobione dokumenty. Zatrzymała ich Straż Graniczna

Wszystkie najciekawsze wiadomości z dokumentami kolekcjonerskimi w tle. Informacje z Polski oraz świata!
jaja

Mieli podrobione dokumenty. Zatrzymała ich Straż Graniczna

Post autor: jaja »

Latał z dokumentami za 10dolarów to ja się nie dziwię że go złapali hahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mieli podrobione dokumenty. Zatrzymała ich Straż Graniczna

Funkcjonariusze SG pełniący służbę na lotnisku w Poznaniu–Ławicy oraz w Świecku zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy posługiwali się podrobionymi dokumentami. Jeden z zatrzymanych, 38-latek z Jordanii tłumaczył początkowo, że podrobiony dokument kupił na rynku z Ammanie za 10 dolarów.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak, w miniony piątek funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania-Ławicy zatrzymali po przylocie z Jordanii 38-letniego cudzoziemca.

– Mężczyzna podczas kontroli dokumentów okazał funkcjonariuszom podrobiony na wzór oryginalnego paszport Saint Kitts i Nevis - państwa leżącego na Morzu Karaibskim. W podrobionym paszporcie zamieszczone zostało zdjęcie okazującego dokument cudzoziemca oraz jego dane personalne. Cudzoziemiec posiadał także schowany swój oryginalny palestyński paszport. Palestyńczyk oświadczył początkowo, że podrobiony dokument kupił na rynku w Ammanie za 10 dolarów – wskazała Konieczniak.

Dodała, że Palestyńczyk usłyszał zarzut posłużenia się podrobionym dokumentem paszportowym Saint Kitts i Nevis jako autentycznym.

– Nie przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz nie poddał się dobrowolnej karze. Stwierdził, że dokument jest autentyczny i należy do niego. Wobec cudzoziemca wszczęto także postępowanie administracyjne mające na celu zobowiązanie cudzoziemca do opuszczenia Polski. Dodatkowo za nielegalny pobyt w Polsce Palestyńczyk ukarany został 500 zł mandatem karnym – zaznaczyła Konieczniak.

Do kolejnego zatrzymania doszło dwa dni później, 17 kwietnia. Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali podróżującego samochodem osobowym 31-letniego Gruzina. Jak wskazała Konieczniak, „powodem zatrzymania było popełnienie przestępstwa przez cudzoziemca polegającego na posłużeniu się w trakcie kontroli podrobionym na wzór oryginalnego gruzińskim prawem jazdy”.

– Obywatel Gruzji oświadczył, że swój oryginalny dokument zgubił i postanowił stworzyć jego duplikat i nim się posługiwać. Cudzoziemiec za posługiwanie się podrobionym prawem jazdy dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok próby – podkreśliła rzeczniczka Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Źródło: https://regiony.tvp.pl/59709352/mieli-p ... -graniczna
ODPOWIEDZ